اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنند پناه بردن به درون خودرو، از آن‌ها در برابر آلودگی‌های هوای بیرون، محافظت می‌کند، بهتر است بدانید که سخت در اشتباه هستید، زیرا برخی تحقیقات نشان داده‌اند هوای درون خودرو از هوای بیرون آلوده‌تر است و در واقع همان خطراتی که بر اثر آلودگی هوا در یک محیط باز شما را تهدید می‌کند، در آن جا نیز وجود دارد. حتی زمانی که گزارش سنجش آلودگی هوای خارج از خودرو، وضعیت هوا را سبز و بی‌خطر نشان می‌دهد، ممکن است کیفیت هوای درون آن قرمز باشد. به عبارت دیگر، هوای درون به مراتب آلوده‌تر از هوای خارج از خودرو است.

البته مطالعات نشان داده اند که رانندگان خودروها حتی به نسبت کسانی که نزدیک اتوبان‌ها دوچرخه سواری و یا پیاده روی می‌کنند، در معرض مقادیر بالاتری از آلودگی هوا قرار دارند. پروفسور استفان هولگیت، متخصص آسم و آلرژی دانشگاه‌ هامپتون جنوبی و مدیر کالج سلطنتی انگلستان می‌گوید آلودگی هوای داخل ماشین حتی 9 تا 12 برابر بیشتر از آلودگی بیرون است. در صورتی که فن خودرو نیز روشن باشد، هوای بیرون را با همه متعلقاتش از جمله دود اگزوز ماشین‌های جلویی، مکیده، به داخل کشیده و به داخل خودرو می‌فرستد. بن بارات محقق دانشگاه کینگ لندن نیز، میزان تماس سرنشینان خودرو و افراد بیرون خودرو با آلودگی هوا را در شهر لندن در سال 2014 اندازه گیری کرده است و متوجه شده است که سرنشینان ماشین، در معرض بیشترین مقدار آلودگی هوا هستند. تحقیق بارات نشان داده است که دوده و آلاینده‌های حاصل از سوخت ماشین‌های جلویی و کناری وارد خودرو شده و سپس در محیط آن محصور می‌شوند. بنابراین افراد راهی برای فرار از این حجم آلودگی ندارند. دودی که از اگزوز موتورهای بنزینی و دیزیلی خارج می‌شود، عامل اصلی آلوده‌سازی هواست، چرا که شامل ترکیبات ارگانیک فرار است. ترکیباتی از قبیل بنزین، مواد قابل اشتعال، مواد سرطان‌زا، مونوکسیدکربن (که باعث کاهش اکسیژن‌رسانی خون به سلول‌ها می‌شود) و مواد ریزی که ریه‌ها را مسدود می‌کنند و می‌توانند باعث کاهش طول عمر شوند، در لوله اگزوز وجود دارد. همچنین گوگردی که در هوای درون خودرو یافت می‌شود، بسیار غلیظ ‌تر از گوگرد موجود در محیط بیرون است، البته غلظت ذرات فلزی معلق در هوا، مانند کروم و مس در هوای داخل و خارج خودرو، همسان است.

با توجه به ترافیک شدید در سال‌های اخیر و راه‌های طولانی، بسیاری از افراد، ساعات زیادی از روز را در خودروهای خود می‌گذرانند، غافل از این که در حال استنشاق هوایی آلوده‌تر از هوای محیط خارج هستند.

موارد زیر می‌توانند در کاهش آلودگی درون خودرو، موثر باشند:

۱. از رانندگی در ساعت‌های پر ترافیک و مسیرهای پر تردد پرهیز کنید.

۲. تا جایی که می‌توانید دفعات رانندگی و استفاده از خودروهای شخصی را کاهش دهید.

۳. بیش از حد به خودرویی که در جلوی شما قرار دارد، نزدیک نشوید و فاصله قانونی را رعایت کنید.

۴. پشت سر ماشین‌های سنگینی که باعث آلودگی هوا می‌شوند، رانندگی نکنید، از جمله کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و خودروهایی که موتورهای سوخت دیزلی دارند و وسایل نقلیه قدیمی.

۵. در صورت امکان اجازه ندهید خودروی شما میان خودروهای دیگری که تولید آلودگی می‌کنند، محاصره شود.

۶. فوم‌های معطر که به عنوان خوشبو کننده، گاه از آینه جلوی اتومبیل آویزان می‌شوند، تاثیری بر پاکسازی هوا ندارند و تنها مواد حساسیت‌زا را در هوای داخل خودرو پراکنده می‌کنند. از بوییدن پاکت دستگاه فیلترکننده هوا نیز به دلیل حساسیت‌زا بودن آن خودداری کنید.

۷. از یک دستگاه تصفیه هوای استاندارد برای داخل خودروی خود استفاده نمایید.

۸.  به نکات زیر در مورد دستگاه‌های تصفیه هوای ماشین توجه نمایید:

– دستگاه‌های تصفیه هوای یونیزاسیون، برای تصفیه هوا ذرات یون منفی را به محیط اضافه می‌کنند. در این جریان گاز اوزون به عنوان یک محصول جانبی وارد محیط می‌شود که خود سرطان زا است.

– ذرات یون منفی، هوای محیط را تصفیه نمی‌کنند و تنها آلودگی را ته نشین می‌کنند.

– ژنراتورهای اوزون، تاثیری در تصفیه هوا ندارند و خود با ایجاد گاز اوزون، محرک ریه هستند.

– دستگاه‌های بدون فن و کوچک، در واقع همان دستگاه‌های یونیزاسیون و تولید اوزون هستند که کارایی نداشته و خود مضرند.

– یک دستگاه تصفیه هوای استاندارد باید دارای فیلتر کربن اکتیو مرغوب و فیلتر هپای استاندارد باشد.

۹. سیستم تهویه و گردش هوا عمدتا برای سرنشینان صندلی‌های عقب اتومبیل ضعیف‌تر عمل می‌کنند. این در حالی است که قسمت عقب خودرو محل نشستن کسانی است که بیش از دیگران در برابر آلودگی هوای درون خودرو آسیب‌پذیرند، افرادی مانند کودکان و نوجوانان، سالخوردگان و ناتوانان جسمی. یک محقق دولتی آمریکایی می‌گوید کودکان در خودروها و اتومبییل در معرض مقادیر بالایی از آلودگی هوا قرار دارند زیرا میزان تماس با آلاینده‌های هوا داخل خودروها، بسیار بالاتر و بیشتر از میزان تماس در بیرون از ماشین است و تحقیقات نشان داده اند که آلودگی هوا آسیب‌های بسیاری نه تنها به ریه در حال رشد کودکان بلکه به توانایی یادگیری و DNA آن‌ها، وارد می‌کند. استقرار کودکان در صندلی پشتی در واقع به مثابه آن است که کودکان در جعبه ای نشسته اند و گازها و ذرات آلاینده را از ماشین‌های اطراف جمع می‌کنند.

بنابراین اگر از خودروی خود برای جابه‌جا کردن چنین افرادی استفاده می‌کنید، بهتر است سیستم تصفیه هوای دیگری را نیز به قسمت عقب خودروی خود اضافه کنید.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درمورد انواع دستگاه تصفیه هوای خودرو، می توانید روی این لینک کلیک نمایید.